Haberler

Adli Tıp Kurumu en az lise mezunu personel alımı başvuru ekranı açıldı

  • 18 Aralık 2022
  • Adli Tıp Kurumu en az lise mezunu personel alımı başvuru ekranı açıldı için yorumlar kapalı
  • 292 kez görüntülendi.
Adli Tıp Kurumu en az lise mezunu personel alımı başvuru ekranı açıldı

Adli Tıp Kurumu en az lise mezunu personel alımı başvurusu başladı.

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada en az lise mezunlarından personel alımı yapılacağına yer verildi. KPSS puanı ile yapılacak kamu personeli alımında adaylar Büro personeli, destek personeli, sağlık teknikeri, infaz koruma memuru, güvenlik görevlisi, aşçı, şoför ve hizmetli kadrolarında istihdam edilecek.

Sözleşmeli kamu personel alımı için yayınlanan duyuruya baktığımızda başvuruların başladığı görüldü. Adli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra Teşkilatında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”a göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca yapılacak

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacaklarda aranan genel şartlar şu şekilde açıklandı:

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
b) Son başvuru günü olan 25 Aralık 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)
Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2022) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
e) Kamu haklarından mahrum olmamak,
f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.
g) Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavlara 2022 yılı KPSS’ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan alan adaylar başvurabilecektir.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ

Özel şartlar:
KORUMA VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ-ERKEK pozisyonu için; Cinsiyeti erkek olmak. Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak.
a) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 25.12.2022 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2022) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak.(01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
b)170 cm. den, kısa boylu olmamak,
c) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13ten fazla, 17den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13 83ten fazla, 70- 17 53ten az olmaması gerekmektedir.)
ç) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl sağlığı bulunmamak, bedensel engelli olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak,
d) 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesi hükmü gereğince güvenlik soruşturması olumlu olmak.
e) Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak,
f) 7/24 saat esasına göre vardiyalı olarak kapalı ve açık alanlarda çalışmasına engel durumu olmamak,

DENİZLİ Kontenjan (2)
HATAY Kontenjan (1)

İNFAZ KORUMA MEMURU

İNFAZ VE KORUMA MEMURU-KADIN pozisyonu için; Cinsiyeti kadın olmak. Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
a) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 25.12.2022 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2022) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak.(01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
b)160 cm. den, kısa boylu olmamak,
c) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13ten fazla, 17den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13 83ten fazla, 70- 17 53ten az olmaması gerekmektedir.)
d) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl sağlığı bulunmamak, bedensel engelli olmamak, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmamak,

İstanbul 1

SAĞLIK TEKNİKERİ

SAĞLIK TEKNİKERİ-OTOPSİ pozisyonu için; Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp önlisans programlarının birinden mezun olmak.

GÜMÜŞHANE Kontenjan (1)
KARABÜK Kontenjan (1)

HİZMETLİ

DESTEK PERSONELİ-HİZMETLİ pozisyonu için; Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

İSTANBUL Kontenjan (7)
ANKARA Kontenjan (2)
ANTALYA Kontenjan (1)
BURSA Kontenjan (1)
DENİZLİ Kontenjan (1)
DİYARBAKIR Kontenjan (2)
GAZİANTEP Kontenjan (4)
HATAY Kontenjan (2)
İZMİR Kontenjan (2)
MALATYA Kontenjan (1)

ŞOFÖR

DESTEK PERSONELİ-ŞOFÖR pozisyonu için; Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak).

İSTANBUL Kontenjan (4)

AŞÇI

DESTEK PERSONELİ-AŞÇI pozisyonu için; Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Mutfak Yönetimi, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları önlisans programlarının birinden mezun olmak.

İSTANBUL Kontenjan (2)

 

BÜRO PERSONELİ

BÜRO PERSONELİ-LİSANS pozisyonu için; Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, Ekonomi ve İdari Bilimler, Ekonomi-Yönetim Bilimleri, Ekonomi Politik ve Toplum Felsefesi lisans programlarının birinden,
İşletme-Ekonomi, İşletme-İktisat, Ekonomi ve Finans lisans programlarının birinden,
İşletme, İşletmecilik, İşletme-Maliye, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Yönetim ve Organizasyon, Yönetim Bilimleri, Yönetim Bilimleri ve Liderlik, Muhasebe-Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, İşletme Bilgi Yönetimi lisans programlarının birinden,
Ticari Bilimler lisans programından,
Muhasebe, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansman, Finans ve Muhasebe, Muhasebe ve Denetim, İşletme-Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Maliye veya Muhasebe Bilgi Sistemleri lisans programlarının birinden,
Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye-Muhasebe lisans programından,
İnsan Kaynakları Yönetimi veya İnsan Kaynakları lisans programından,
Kamu Yönetimi,Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi lisans programlarının birinden,
Sağlık Yönetimi, Sağlık İdaresi, Sağlık Kurumları Yönetimi, Sağlık Kurumları Yöneticiliği, Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği, Sağlık Kurumları İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

İSTANBUL Kontenjan (1)
DİYARBAKIR Kontenjan (1)
VAN Kontenjan (1)

BÜRO PERSONELİ

BÜRO PERSONELİ-BİLGİ BELGE YÖNETİMİ pozisyonu için; Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak.

İSTANBUL Kontenjan (1)
DENİZLİ Kontenjan (1)

BAŞVURU EKRANI AÇILDI

Adalet Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve personel alımı başvurusunun başladığına yer verildi. Başvuru yapmak isteyenlerin aşağıdaki linke gitmesi gerekmektedir.

Linke tıklayın. Daha sonra açılan sayfada KİMLİĞİMİ ŞİMDİ DOĞRULA kısmına tıklayarak e devlet girişi yapın. Daha sonra açılan sayfada yeni başvuru kısmına tıklayarak müracaatınızı yapın.