Haberler
Bim hükümete bayrak açtı

  • 20 Şubat 2022
  • Bim hükümete bayrak açtı için yorumlar kapalı
  • 430 kez görüntülendi.
Bim hükümete bayrak açtı
BİM de iktidara baş kaldırdı. Milli Gazete’de bulunan habere göre, Marketler zinciri BİM fiyat artışlarından ötürü kendilerine gelen reaksiyonlara hükümeti amaç göstererek yanıt verdi. BİM yöneticisi Galip Aykaç, “Bizi töhmet altında bırakmasınlar…” dedi. Genellikle et, süt ve yağ fiyatlarına BİM gibi ucuzluğuyla tanınan marketlerde bile dokunulamazken yaşanan bu fiyat yükselişinin sebebi yurtdaşlar yönünden merak edilir oldu.
Enflasyon TÜİK’in resmi sayılarına göre yüzde 19.25 civarlarında seyreder iken hükümet ekonomi iyi söylemleriyle yurtdaşın karşısına çıkıyor. Beştepe’de işçilerle buluşma programında dün konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milli gelirimiz Türk Lirası olarak aşağı yukarı 11 kat yükselirken, asgari ücretin 16 kata yakın yükselmesi bunun en somut misallerindendir. Öyle ki 27 kat çoğalan emekli maaşları bulunmaktadır.” cümleleriyle yurtdaşa seslendi.
BİM YETKİLİSİ FİYAT ARTIŞLARINDAN AKP’Yİ SORUMLU TUTTU
Durum bu türden yurtdaş da BİM gibi zincir marketlere gittiğinde raflardaki fiyat artışlarını şirketin üstüne yıkmaya başladı. Bu mevzu ile ilgili gelen şikayetleri paylaşan BİM yöneticisi Galip Aykaç ise topu yine AK Parti hükümetine attı. BİM yöneticisi Galip Aykaç fiyat artışları ile ilgili yaptı bildirimde kendine sorulan “noldu da peynir, süt fiyatları arttı?” sorusuna “Bilmiyorlar ki çiğ süt fiyatını devlet artırdı. Ne vakit sıkışılsa bir denetleme başlıyor” biçiminde karşılık verdi.
BİZİ TÖHMET ALTINDA BIRAKMASINLAR
Galip Aykaç katıldığı televizyon perakende sektörünün içerisinde olduğu hali aktarırken “Merkez Bankası bilgilerine göre perakende pazarında net kâr marjı 1.6’dan 1.2’ye düşmüş halde. Eğer burada bu işler gerçekleşiyorsa bu paralar nerede? Böyle bir dünya yok, lütfen bizi töhmet altında bırakmasınlar… Fahiş fiyatla perakendenin bir ilgisi yok” biçiminde söyledi.
Bu duyurusuyla BİM ve benzer marketlerdeki fiyat yükselişinin mesulu olarak AK Parti hükümetini amaç gösteren Galip Aykaç “Bu fiyat artışlarıyla bu sektörün uzaktan veya yakından ilgisı yok. Bu tamamiyle bir algı idaresi, bu algıya biz müsaade etmeyeceğiz” cümleleriyle konuşmasını bitirdi