Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklayacak! Doğal Gaz Faturalarına İndirim Geliyor

  • 18 Aralık 2022
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklayacak! Doğal Gaz Faturalarına İndirim Geliyor için yorumlar kapalı
  • 23 kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklayacak! Doğal Gaz Faturalarına İndirim Geliyor

Kış aylarının gelmesi ile birlikte yükselen doğal gaz faturalarına indirim geleceği iddia edildi.

Habertürk yazarı Bülent Aydemir, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yılın ilk aylarında doğalgaz indirimi açıklayacağını ve bürokratların bunun için çalışma yürüttüğünü iddia etti.

Aydemir, doğalgaz indiriminin Rusya’nın, Türkiye’nin indirim talebine olumlu yanıt vermesine bağlı olduğunu söylediği yazısında sadece konutlarda değil sanayi ve ticarethanelerde de indirim yapılabileceğini aktardı.

Aydemir’in yazısından ilgili bölüm şu şekilde:

“Seçim tarihi yaklaştıkça vizyon belgelerini ve beyannamelerini açıklayacak olan muhalefet kadar iktidar partisi de yeni müjdeler vermeye hazırlanıyor. İktidarın vereceği müjdelerin ya da atacağı adımların ana çatısını ise ekonomik tedbirler ve geniş kitleleri rahatlatacak adımlar ve destekler oluşturacak.

Şimdi benim gündeme getireceğim konu; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı seçmen üzerinde belki de en etkili müjdelerden biri olacak. Oranını henüz bilmiyoruz. Bu konuda bürokratlar sıkı bir çalışma yürütüyor…

OCAK YADA ŞUBAT AYINDA CUMHURBAŞKANI AÇIKLAYACAK

Sıkı durun; Ocak ya da Şubat ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan doğalgazda indirim açıklayacak. Bu kadar zamdan sonra açıklanacak indirim oranı vatandaşı ne kadar etkiler veya ne kadar ikna eder bilemem ancak Aralık ayında doğalgaza zam yapmayan hükümet, fiyatlar böyle gider ve Rusya’dan talep ettiği indirim gelirse, hem sanayide, hem ticarethanelerde ve en önemlisi konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatında indirime gidecek.”