Haberler
Cumhurbaşkanı İmzaladı: Maliye ve İçişleri Bakanlığı 6111 Memur Personel ve İşçi Alımı Yapacak

  • 03 Kasım 2022
  • Cumhurbaşkanı İmzaladı: Maliye ve İçişleri Bakanlığı 6111 Memur Personel ve İşçi Alımı Yapacak için yorumlar kapalı
  • 1.381 kez görüntülendi.
Cumhurbaşkanı İmzaladı: Maliye ve İçişleri Bakanlığı 6111 Memur Personel ve İşçi Alımı Yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile bugün bir karar yayınlandı ve 6111 memur alımı kadrosunun boş olduğuna yer verildi.

6111 memur alımı Resmi Gazete’de yayımlandı.

1 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazete sayısında önemli karar yayınlandı. Yayınlanan kararda İçişleri Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’na yapılacak kurum içi ve kurum dışı memur alımlarının detaylarına ve kadrolarına yer verildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İMZALADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile bugün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararına baktığımızda şu ifadelere yer verildiği görüldü:

Bazı kamu kurum ve kuruluşalrına ait dolu ve boş kadrolarda ekli listede gösterildiği şekilde değişiklik yapılmasına 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 7 nci maddesi gereğince karar verilmiştir.

KADROLAR BELLİ OLDU

1 Kasım 2022 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan kararda kadrolara şu şekilde yer verildi:

NASIL ALIM OLACAK?

Bu şekilde açıklanan boş kadrolara kurum içinden naklen atama yolu ile atamalar yapılırken açıktan KPSS ile de personel alımı yapılmaktadır. Düşük dereceli kadrolara kurum içinde hizmet yılını tamamlayanlardan atama yapılacak. Ancak 8-9-10 derecelere yapılacak memur alımı açıktan yapılacaktır.

ALIMLAR YAKINDA BAŞLIYOR

KPSS lisans ve ön lisansın yapılması, lise KPSS’nin de bu hafta yapılacak olması ile birlikte 2022 yılındaki lise , ön lisans ve lisans KPSS sona erecek. Daha sonra merkezi atamalar ile açıktan kamu personeli alımları başlayacak.