Haberler

Erdoğan’dan müjde: 1 milyon personel ve işçi alımı yapılacak

  • 28 Aralık 2022
  • Erdoğan’dan müjde: 1 milyon personel ve işçi alımı yapılacak için yorumlar kapalı
  • 2.785 kez görüntülendi.
Erdoğan’dan müjde: 1 milyon personel ve işçi alımı yapılacak

Bakan Nebati açıkladı: 237 işyerine 1 milyon personel alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, programda müjde açıklayacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati bir son dakika açıklaması yaptı. Bakan Nebati yaptığı açıklamada 1 milyon istihdam projesi kapsamında 2023 ıylında 1 milyon kişinin işe alınacağını söyledi. Bakan Nebati, şiimdiye kadar 1 milyon kişinin platforma kaydolduğunu , yarın gerçekleştirilecek programda Erdoğan’ın yeni müjdeler açıklayacağını söyledi.

Türkiye Ekonomi modelinin önemli bir bileşenlerinden olan istihdamda en değerli çalışmalardan olan 1 milyon istihdam projesi kapsamında 2023 yılından itibaren 1 milyon personel alımı yapılacağını söyleyen Bakan Nebati, “Projenin amacı, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında 1 milyon gencimizi bilgi teknolojileri alanında istihdama hazır hale getirmek. Projeyle, katma değeri yüksek olan bilgi teknolojileri alanında istihdam ihtiyacının karşılanarak ülkemiz için ekonomik değer oluşturulması hedefleniyor.” dedi.

215’TEN FAZLA VİDEO VAR

Söz konusu proje kapsamında gençler ücretsiz ve koşulsuz şekilde sisteme girecek. 33 alanda toplamda 108 bin dakikadan oluşan 215’ten fazla içerikle birlikte gençler 1 milyon istihdam projesi kapsamında yayınlanacak iş ilanları için yeterli bilgiye ulaşabilecek.

Bakan Nebati açıklamasında, “Daha önce Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği (TEGEP) tarafından ‘yılın en iyi projesi’ olarak ödüllendirilen proje, Teknoloji Kaptanları Ödül Töreni’nde de ‘yılın en iyi sosyal sorumluluk projesi’ seçilmişti. Uluslararası arenada da takdir gören proje, bağımsız jüriler tarafından yapılan değerlendirme sonucunda dünyanın en saygın ödüllerinin verildiği Brandon Hall Group ‘Yetenek Kazanımında En İyi Gelişme’ kategorisinde bronz ödülün sahibi oldu.” dedi.

HER GEÇEN GÜN DAHA FAZLA KİŞİ BAŞVURU YAPIYOR

Bakan açıklamasında her geçen gün daha fazla kişinin sisteme başvuru yaptığını söyleyen Bakan Nebati, “Proje kapsamında bugüne kadar 1 milyondan fazla kişi platforma kaydolarak eğitim almaya başladı. Türkiye’nin en büyük şirketleri başta olmak üzere 200’den fazla işveren proje sisteminde iş ilanı yayınladı.” dedi.

ERDOĞAN’DAN ATAMA MÜJDESİ GELİYOR

Bakan açıklamasında, “1 Milyon İstihdam Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Programı” 29 Aralık Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. Program kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bazı müjdeler vermesi bekleniyor” dedi.

YENİ MÜJDE NE?

1 milyon personel alımı programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memur alımı, atamalar hakkında yeni bir müjde vermesi bekleniyor.

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

“Siz de hemen kaydolun ve özgeçmişinizi doldurun. Hedeflediğiniz kariyer için eğitimleri alarak istihdama hazır olun!” ifadeleri ile yayınlanan açıklamada, 1 milyon istihdam projesine başvurular internet üzerinden yapıldığına yer verildi.

https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/

“Yukarıdaki adresten başvuru sayfasına giderek 1 milyon istihdam projesi için başvuru yapabilirsiniz.  Başvuru adımları şu şekilde açıklandı: