Haberler

İBB KPSS şartı olmadan 700 kadrolu şoför alacak

  • 15 Aralık 2022
  • İBB KPSS şartı olmadan 700 kadrolu şoför alacak için yorumlar kapalı
  • 312 kez görüntülendi.
İBB KPSS şartı olmadan 700 kadrolu şoför alacak

Son dakika : İBB kadrolu 700 şoför alacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. İŞKUR üzerinden yayınlanan son dakika açıklamasına baktığımızda otobüs şoförü kadrosunda çalıştırmak üzere 700 kadrolu kamu işçisi alımı yapılacağı görüldü. En az ilkokul mezunlarından yapılacak alıma dair başvuru bilgileri finans7.com ‘da.

BAŞVURU ŞARTLARI

İlana başvuru yapacak adaylarda aranan şartlara baktığımızda adayların en az ilkokul mezunu olması gerektiği görüldü. Tercihen SRC belgesi olan adaylar arasınan yapılacak kamu işçisi alımında adayların asli kusutluolarak ölümlü ya da yaralanmalı trafik kazsı yapmamış olması ve ceza puanından dolayı ehliyetine el konulmamış olması gerekmektedir.

En az bir yıldır e sınıfı sürücü belgesine sahip olan adaylar arasından yapılacak personel alımında şoförlerin esnek çalışma sisteminde çalışmaya engel bir durumunun olmaması gerektiği bildirildi. Diğer şartlar ise şu şekilde:

Otobüs şoförü olarak çalıpşmaya uygun

Adli sicil kaydının resmi kurumlara verilecek olan formatta olması (Adli sicil kaydının arşiv kayıtlı olması gerekmektedir.)

İşçinin kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar zimmet, irtikap, rüğşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma,

Edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

Son üç yılda alkollü araç kullanmaktan dolayı trafik cezası almamış olması.

Başvurular kariyer.ibb.istanbul adresi üzerinden alınıyor.