Haberler

İslam Memiş altın ve doların zirve yapacağı tarihi açıkladı

  • 31 Mart 2022
  • İslam Memiş altın ve doların zirve yapacağı tarihi açıkladı için yorumlar kapalı
  • 4.494 kez görüntülendi.
İslam Memiş altın ve doların zirve yapacağı tarihi açıkladı

Memiş şunları söyledi: “Yeni bir dünya sistemi var. Kontrollü bir biçimde bu gerginlik devam edecek. Vatandaşlarımızın bunu kabullenmesi gerekiyor. Bir ateşkes kararı verileceğini sanmıyorum. Şunu unutmamak lazım ciddi bir resesyon linki var. Borcu olan vatandaşların bu kısa vadeli geri çekilmeleri bir fırsat olarak görmeli ve neye ihtiyacı varsa almalı. Jeopolitik riskleri geride bıraksa bile enflasyon var. Enflasyon riski devam edecek. Kısa vadeli bir rahatlamanın geçici olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bir aylık süreçte 900 lira seviyesinin üzerinde gram altın alımı yapmayın dedim. Korku ve panik yok, daha alt seviyelerde alma imkanınız olabilir demiştik. Bu fiyatlamalar normal. Manipülasyon piyasası var. Sert bir şekilde düşürecekler ya da çıkaracaklar. 900 lira altını alım fırsatı olarak görüyorum. 850 ile 900 arası gram altın için.”

Peki dolar, altın, gümüş ve euro gibi yatırım araçları ne zaman zirve yapacak? İslam Memiş böyle bir beklentinin olduğunu belirtirken tarih de verdi.

İslam Memiş dolar ve altın gibi yatırım araçlarının ne zaman zirve yapacağına dair tahminini gerekçesiyle anlattı.

İslam Memiş şunları söyledi:

“Dolar kurundaki geri çekilmeler de 14.80 altı kademeli alım için fırsat. Bunlar değerlendirilmeli. Yaz aylarında dolar, altın, gümüşte yeni zirveler görmemiz mümkün. Enflasyon var, dünya ekonomileri daralıyor. Yaz ayları daha fazla moralleri bozacak dönemler olabilir.

FATURALARINIZI, BANKA HESAP HAREKETLERİNİZİ İNCELEYİN’ UYARISI

Vatandaşlar ödedikleri faturaları incelemeli. Ödemeden önce neye ne kadar vergi ödediğini öğrenmeli. Sanal alışverişlerde ve banka dökümanlarını incelememiz gerek. Hangi banka ne kadar masraf alıyor, bakmalıyız. Benim bankam, kuyumcum, dövizcim şu diye ısrar etmemeli. Hangi bankalar daha az masraf geçiyorsa bunun farkında olmanız gerek. Banka hesap hareketlerinizi gözden geçirmeniz gerek.