Haberler
Kadın Cinayeti İşlenmeyen Şehirde Erkeklere Karanfil Dağıtıldı

  • 05 Ekim 2022
  • Kadın Cinayeti İşlenmeyen Şehirde Erkeklere Karanfil Dağıtıldı için yorumlar kapalı
  • 93 kez görüntülendi.
Kadın Cinayeti İşlenmeyen Şehirde Erkeklere Karanfil Dağıtıldı

2020 yılında hiç kadın cinayeti işlenmeyen Tokat’ta erkeklere çiçek dağıtıldı.

 

Tokat’ta 2020’de hiç kadın cinayetinin işlenmedi. Şehirde, Türk Kızılay Kadın Kolları Gönüllüleri, erkeklere çiçek dağıttı. Türkiye’de 2020 senesinde hiç kadın cinayeti işlenmeyen 12 şehirden biri Tokat’ta Türk Kızılay Kadın Kolları Gönüllüleri, erkeklere duyarlı tutumları sebebiyle teşekkür ederek, karanfil hediye etti.

Türkiye’de geçen yıl 300 kadın katledilirken, 171 kadının da kuşkulu bir şekilde ölü bulundu. 2020’de Türkiye’de Zonguldak, Kırklareli, Amasya, Artvin, Tokat, Ardahan, Kırıkkale, Bolu, Karaman, Yozgat, Bitlis ile Hakkari’de hiç kadın cinayeti işlenmedi. Bu 12 şehirden Tokat’ta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Türk Kızılay Kadın Gönüllüleri, şehrin erkeklerine teşekkür etmek için karanfil hediye etti.

2019 VE 2019’DA TOKAT’TA KADIN CİNAYETİ İŞLENMEDİ

Kızılay gönüllüsü Büşra Ovalı, “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. 2019 ve 2020 yıllarında Tokat’ta kadın cinayeti işlenmediği için bugün erkeklerimize karanfil veriyoruz. Onlara teşekkür ediyoruz. Türkiye’de de inşallah kadın cinayeti işlenmeyecek. Şu ana kadar erkeklerden olumlu mesajlar aldık. Teşekkür ediyorlar, mutlu oldular. Onları böyle görmek bizi de mutlu ediyor” diye konuştu.

Karanfil için Kızılay gönüllülerine teşekkür eden Dursun Tekel, şu ifadeleri kullandı ”Kadın cinayetlerinin Tokat’ta işlenmemesi çok güzel bir şey. İnşallah bütün şehirlerimizde kadın cinayetleri olmaz. Çiçek nedeniyle çok mutlu oldum, teşekkür ederim.” Halil Gülenç de ”Etkinlik güzel. İlimizin kadınlarımıza ne kadar değer verdiğini gösteriyor. Her zaman da değer vermemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Tokat’ta 2020’de hiç kadın cinayetinin işlenmedi.

Şehirde, Türk Kızılay Kadın Kolları Gönüllüleri, erkeklere çiçek dağıttı.