Haberler

Nureddin Nebati ev almak isteyenlere müjde verdi: 15 yıl vadeli düşük faizli konut kredisi geliyor

  • 12 Aralık 2022
  • Nureddin Nebati ev almak isteyenlere müjde verdi: 15 yıl vadeli düşük faizli konut kredisi geliyor için yorumlar kapalı
  • 104 kez görüntülendi.
Nureddin Nebati ev almak isteyenlere müjde verdi: 15 yıl vadeli düşük faizli konut kredisi geliyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den son dakika açıklaması geldi. Bakan Nebati yaptığı açıklamada ev almak isteyenlere müjdeyi verdi.

Konutta son dakika açıklaması geldi. Yeni kampanya geliyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den konutta yeni kampanya açıklaması geldi. Ekonomim.com’dan Vahap Munyar’a açıklamada bulunan Bakan Nebati, gayrimenkul sektöründe yaşanan sıkıntılara değindi. Bakan Nebati açıklamasında beklentilere değindi.

Sektör temsilcileri ile konuştuklarını söyleyen Bakan Nebati, sektör temsilcilerinin beklentilerin kredi faizlerinin 0.65 ile 0.99 arasına inmesi olduğunu söyledi.

Çevre , Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un dar gelirliye kampanyadan sonra orta gelir grubuna da kapanya açıklaması yaptığını söyleyen Bakan Nebati, “Çok doğru bir adım atıldı, dar gelirli vatandaşlarımız o kampanya ile konut sahibi olma fırsatı yakalayacak” diyen Bakan Nebati yeni hazırlıkları olduğunu söyledi.

GERÇEK MORTGAGE HAZIRLIĞI BAŞLADI

Bakan Nebati açıklamasının devamında konut sektörünü canlandırmak için yeni bir kampanya üzerinde çalıştıklarını söyledi. Orta direğin konut sahibi olma hayalinin gerçek mortgage adı ile hayata geçirilecek yeni kampanya ile gerçekleştirileceğini söyleyen Bakan, vade sayısının 15 yıl olabileceğini söyledi. Bu modelle kredi faizlerinin alınacak konuta göre farklılık göstereceğini söyleyen Bakan Nebati, “Bu modelde kredi faizleri alınacak konut fiyatlarına göre farklı uygulanacak. Örneğin 10 milyon liranın altındaki konuta uygulanacak faiz, üstündekine göre daha düşük olacak. Yani, kademeli bir model olacak” dedi.

FAİZ ORANI NE KADAR OLACAK?

Şenol Babuşçu yaptığı açıklamada kredi faizlerinin şu şekilde olacağını söyledi:

NE ZAMAN?

Yeni kampanyanın Aralık sonunda açıklanacağı bildirildi.