Haberler

Ocak 2023 imam ve vaiz zamlı maaşı ne kadar?

  • 04 Ocak 2023
  • Ocak 2023 imam ve vaiz zamlı maaşı ne kadar? için yorumlar kapalı
  • 24 kez görüntülendi.
Ocak 2023 imam ve vaiz zamlı maaşı ne kadar?

2023 Ocak imam vaiz maaşı açıklandı.

Kamu personellerinin maaş zamları açıklandı. Sözleşmelilere kadro Şöleni’nde kürsüye geçen ve açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, zammın yüzde 25 seviyesinde olacağını söyledi. Erdoğan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İnşallah önümüzdeki aylarda enflasyondaki düşüşü göreceğiz. Hedefimiz, bu yıl enflasyonun üzerindeki köpüğü tramamen alıp gelecek sene meseleyi ülke gündeminden tamamen çıkarmaktır. Tabi enflasyon oranlarının belli olması, aynı zamanda memur ve emekli zamlarının da şekillenmesi anlamına geliyor. Geçen yıl memur maaşlarında yüzde 87 oranında artış yaptık. Ayrıca gelir vergisi muafiyeti, sözleşmeliye kadro ve ek gösterge gibi ilave şeyler getirdik. Açıklanan 2022 enflasyona göre memur ve emeklilerinin Ocak ayındna itibaren geçerli yılın ilk yarısını kapsayan maaş artış oranı yüzde 16.48 olarak uygulanacaktır. SSK ve Bağ Kur emeklilerinde ise bu oran 15.4 olarak ortaya çıkmıştır. Buradan tüm millete tüm emeklilerinin maaş artış oranının yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum”

İMAM VAİZ MAAŞI NE KADAR OLDU?

Yeni zamla birlikte Vaiz maaşları 15 bin 940 lira seviyesinde olacak.  2023 memur zammı ile imam-hatip  13 bin 514 lira maaş alacak.