Haberler

Prof. Dr. Arif Verimli kimdir?

  • 30 Mart 2022
  • Prof. Dr. Arif Verimli kimdir? için yorumlar kapalı
  • 2.179 kez görüntülendi.
Prof. Dr. Arif Verimli kimdir?

Bizde, Arif Verimli kimdir? Nereli, ne zaman doğdu? Gibi merak edilenleri sizler için derledik.

Uzun yıllar Müge Anlı ve Tatlı Sert programında psikolog olarak danışmanlık yapan Arif Verimli, geçtiğimiz yıl ani bir karar ile Programdan ayrıldığını sosyal medyadan duyurmuştu. Sessizliğini bozan uzaman isim katıldığı bir programda, Müge Anlı ve Şevki Sözen hakkında söyledikleri gündem oldu.

Arif Verimli kimdir?

Psikanalist, Doktor Arif Verimli Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi mezun olmuştur. Mezuniyetten sonra psikiyatri asistanı olarak Psikiyatri dalında yüksek lisans yapmış ve 1982 yılında Psikiyatrist olmuştur. Adana Askeri Hastanesi’nde askerliğini yapmıştır. 1978 yılında Aydan Hanım ile dünya evine girmiş ve bu evlilikten Ural ve Aras adındae 2 çocuğu olmuştur. Babası ticaret ile uğraşan Verimli 4 kardeşin en küçüğü olarak Antalya’da doğmuştur. 1983 yılında zorunlu hizmet ataması ile Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine Başasistan olarak atanan Arif Verimli o günden bugüne kadar Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin modernizasyonu ve bilimsel düzeyinin arttırılmasında büyük bir emek vermiştir. Emekli olan Verimli 2005-2011 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Günümüzde muayenehanesinde serbest hekimlik yapıyor ve Müge Anlı’nın sunmuş olduğu Tatlı Sert programında yer almıştı.

Arif Verimli’den şaşırtan açıklama

Prof. Dr. Arif Verimli, yıllardır Müge Anlı’nın programında karşımıza çıktı. Verimli, geçtiğimiz yıl ani bir şekilde programdan ayrılmıştı. Arif Verimli, programdan ayrıldığını “Kimseye kırgın değilim” diyerek sosyal medyadan duyurmuştu. Verim katıldığı bir programda Müge Anlı ve Şevki Sözen hakkında söyledikleri gündem oldu.

Uzun yıllar Müga Anlı’nın programında danışmanlık yapmıştır. Daha sonra ani bir kara alarak sosyal medyadan programı bıraktığı duyurmuştur.

Verimli, son olarak katıldığı bir programda çarpıcı açıklamalar yaptı.

Bu yaşananlar sonra Arif Verimli, Yasemin Özçelik’in YouTube programında şaşırtan açıklamalar yaptı. Verimli “Kimseye kırgın mısınız?” Sorusuna, “Evet kırgınım. Bir konu var her konuda uzmanlaşmış insanlar var. Hiç ilgisi olmayan bir insan sizin konunuzla ilgili oturur da ahkam keserse ne yaparsınız? Ben de buna bozuldum. Ve Müge’nin de bu hareketi destekleyen arka çıkan hareketine bozuldum ve çıktım gittim. Şevki Bey, biraz değil her gün alanıma giriyor. Rica ettik, tartıştık. Hiç dinlemedi arkadaşımız.” dedi. “Daha çok kırgın olduğunuz kişi Müge Anlı mı Şevki Sözen mi? sorusuna da “Valla ikisinin de kıymeti yok benim için.” Şeklinde cevap verdi.