Haberler

Sağlık Bakanlığı Hastanelere 3559 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak: İşte Başvuru Tarihi İŞKUR

  • 26 Kasım 2022
  • Sağlık Bakanlığı Hastanelere 3559 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak: İşte Başvuru Tarihi İŞKUR için yorumlar kapalı
  • 469 kez görüntülendi.
Sağlık Bakanlığı Hastanelere 3559 Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak: İşte Başvuru Tarihi İŞKUR

Sağlık Bakanlığı 81 şehirde hastanelere 3 bin 559 güvenlik görevlisi alımı yapacak. İlanın başvurusuna dair detaylar yazımızda.

Sağlık Bakanlığı hastanelere 3559 güvenlik görevlisi alımı yapacak.

Sağlık Bakanlığı 81 ilde hastanelere 3 bin 559 güvenlik görevlisi alımı yapacak. Finans7.com olarak ulaştığımız bilgilere göre 81 ilin tamamında alım yapılacağı ve alınacak adayların hastanelerde güvenlik ögrevlisi olarak istihdam edileceği görüldü.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Hastanelere yapılacak 3 bin 559 güvenlik görevlisi alımında genel şartlar şu şekilde olacak:

– 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

– Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

– Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

– Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

– 18 yaşını tamamlamış olmak.

– İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak

– 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI DETAYLARI

Hastanelere yapılacak güvenlik görevlisi alımında sayının 3 bin 559 olacağı öğrenildi. Tüm illere alım yapılacağı görülürken en çok alımın 435 ile İstanbul’a , 206 ile İzmir’e yapılacağı görüldü.

BAŞVURU BAŞLIYOR

İşçi alımı başvurusu bu hafta başlıyor. Başvurunun İŞKUR’da 28 Kaasım’da başlaması bekleniyor.