Haberler

Sahil güvenlik Personel Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

  • 10 Aralık 2022
  • Sahil güvenlik Personel Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı için yorumlar kapalı
  • 828 kez görüntülendi.
Sahil güvenlik Personel Alımı Başvuru Kılavuzu Yayınlandı

Sahil Güvenlik memur alımı başvuru kılavuzu yayınlandı.

Gece yarısı yayınlanan memur alımı ilanının ardından az önce bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada memur alımının başvurusuna dair detaylara yer verildi. Biz de finans7.com olarak bu yazımızda söz konusu ilanın detaylarına ve başvuruya ilişkin bilgilere yer verdik.

Sahil Güvenlik tarafından yayımlanan son dakika açıklamasında, “Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda personel alımının yapılacağı ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olmak üzere adayların istihdam edileceğine yer verildi. Söz konusu kamu personeli alımında başvuruya ilişkin detaylar şu şekilde:

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayınlanan memur alımına başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar şu şekilde:

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.
b. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ye girmiş olmak.
c. Alım yapılacak unvanların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.
ç. Yapılacak başvurularda; (1) Lisans mezunları için 2022 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03, (2) Önlisans mezunları için 2022 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93, puan türü kullanılacaktır (Alım yapılacak tüm unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduğundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır).
d. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (23 Aralık 2004 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).
e. Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi görevlerde çalışmamış olmak ve sözleşmeli subay, sözleşmeli astsubay, uzman erbaş veya sözleşmeli er olarak sözleşmesi feshedilmiş veya halen çalışıyor olmamak.
f. Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, S.G.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.
g. Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
ğ. İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.
h. Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’ne göre “Sahil Güvenlik Komutanlığında Devlet Memuru Olur.” kararlı sağlık raporu almak.
ı. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması olumlu olmak.

KADROLAR VE BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI

İLAN METNİ

BAŞVURU

İlana başvurular 14 ile 23 Aralık tarihleri arasında alınacak. Başvurular internet üzerinden alınacak.