Haberler

Son dakika: En düşük memur maaşının ne kadar olduğu belli oldu

  • 04 Ocak 2023
  • Son dakika: En düşük memur maaşının ne kadar olduğu belli oldu için yorumlar kapalı
  • 76 kez görüntülendi.
Son dakika: En düşük memur maaşının ne kadar olduğu belli oldu

En düşük memur maaşı belli oldu.

En düşük memur maaşını az önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Açıklamaya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“İnşallah önümüzdeki aylarda enflasyondaki düşüşü göreceğiz. Hedefimiz, bu yıl enflasyonun üzerindeki köpüğü tramamen alıp gelecek sene meseleyi ülke gündeminden tamamen çıkarmaktır. Tabi enflasyon oranlarının belli olması, aynı zamanda memur ve emekli zamlarının da şekillenmesi anlamına geliyor. Geçen yıl memur maaşlarında yüzde 87 oranında artış yaptık. Ayrıca gelir vergisi muafiyeti, sözleşmeliye kadro ve ek gösterge gibi ilave şeyler getirdik. Açıklanan 2022 enflasyona göre memur ve emeklilerinin Ocak ayındna itibaren geçerli yılın ilk yarısını kapsayan maaş artış oranı yüzde 16.48 olarak uygulanacaktır. SSK ve Bağ Kur emeklilerinde ise bu oran 15.4 olarak ortaya çıkmıştır. Buradan tüm millete tüm emeklilerinin maaş artış oranının yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum”

İKM, ZABIT KATİPLERİ EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI ALIYOR

Açıklanan en düşük memur maaşı, infaz koruma memurları, zabıt katiplerinin ve diğer bazı memurların maaşıdır.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI NE KADAR OLDU?

En düşük memur maaşı yeni zamla birlikte 9 bin 105 liradan 11 bin 381 TL’ye liraya yükseldi. Memur (Üniversite mezunu): 12 bin 134 T